Vynikající úspěch – 1. místo pro (Zá)školáčka !

Vynikající úspěch – 1. místo pro (Zá)školáčka !

Když redakční rada našeho školního časopisu (Zá)školáček odjížděla 19. září do Třince, aby se zúčastnila setkání redakcí školních časopisů z Moravskoslezského kraje, její členové netušili, že budou po jeho skončení slavit takový úspěch. Vlastně ani neměli v průběhu dopoledne kdy myslet na to, že v závěru setkání budou vyhlašovány výsledky krajského kola soutěže „Školní časopis roku 2018“. Organizátoři totiž měli pro účastníky připraveny zajímavé workshopy, na kterých redaktoři zjistili, jak využít editoru Canva, aby mohli vytvořit grafiku na sociální sítě, zapojovali svou fantazii do tvorby příběhů, povídali si o tom, jak být aktivní na sociálních sítích, ale přitom si uchovat svůj vlastní život, a také se dozvěděli mnoho dobrých rad, jak na tvorbu časopisu.

Po skončení workshopů pan Petr Kantor, organizátor soutěže, pozval všechny zúčastněné k vyhlášení výsledků krajského kola. Velký sál Knihovny Třinec, ve které se setkání konalo, se zaplnil zástupci redakcí časopisů ze základních i středních škol. Napětí stoupalo s každým vyhlášeným výsledkem. Náš časopis soutěžil v kategorii 1. a 2. stupeň základních škol.
Do krajského kola v této kategorii postoupilo celkem 9 časopisů (nejvíce ze všech vyhlašovaných kategorií). Když Petr Kantor četl umístění časopisů a došel až ke druhému místu, zdálo se našim redaktorům, že je vše ztraceno, že si do Třince přijeli užít jediné odměny, a to workshopů. Neočekávané se však stalo skutkem.

(Zá)školáček v konkurenci časopisů, které v minulých ročnících, třeba i opakovaně, slavily úspěchy, získal nejvyšší ocenění – 1. místo a přímý postup do celostátního kola soutěže.

Redaktorům, ale i všem těm, kteří se na tvorbě (Zá)školáčka v minulém školním roce spolupodíleli svými příspěvky, radami či jinou pomocí, děkujeme. A přejeme redakční radě, aby se jí i v budoucnu dařilo naplňovat časopis zajímavými tématy a aby si uchovala týmového ducha, který přináší jejím členům motivaci k náročné redaktorské práci.

PhDr. Eva Fojtíková, vedoucí redakce

záškoláček