2. stupeň – Projekt Edison

Projekt Edison na naší škole edison

Týden od 4. – 10. 10. 2015 nebude na naší škole probíhat jako obvykle. Bude výjimečný tím, že k nám přijede 8 vysokoškolských studentů – stážistů z celého světa. Budou ubytováni v rodinách našich žáků. Dopoledne budou ve třídách prezentovat své rodné země a seznamovat nás s tradicemi, historií, reáliemi a zvyky a na odpoledne pro ně připravujeme různé sportovní i kulturní akce.

Na koho se tedy můžeme těšit: Maurício Massami Ono z Brazílie, Santiago Zapata Parra

z Kolumbie, Thanchanok ARNURAKPRAKARN z Thajska, Asad Asif Orawala z Brazílie,

Vasiliky Apostolou z Řecka, Roxana David z Rumunska, Estremadures Bajo z Albánie a Lika Tsuladze z Gruzie.

Mgr. Marie Ovčaříová, koordinátorka projektu

 

Vážení rodiče,

po pozitivních ohlasech  a zkušenostech z minulého období se naše škola opět zapojila do mezinárodního projektu „EDISON“.  Projekt se uskuteční na podzim, v termínu 4. 10. – 11. 10 2015.

Jak projekt probíhá?

Skupina 8 vysokoškolských studentů, z různých zemí světa, přijede do České republiky a stráví 1 týden na naší škole. Praktikanti prochází náročnými testy, jsou to zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří pro naše žáky připravují prezentace o své zemi, vedou s nimi diskuze na různá témata, hrají hry apod. Tímto se snaží přiblížit našim dětem svou zemi, představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země. Žáci tak budou mít možnost celý týden komunikovat anglicky, budou mít možnost poznání a srovnán cizích zemí s naší republikou.

Proto si dovolujeme se na vás obrátit s prosbou o pomoc při jeho realizaci. Studenti bývají ubytováni v rodinách žáků, které pro ně kromě noclehu zajišťují snídaně a večeře. Po  domluvě mohou škole pomoci s organizací odpoledního programu. Pro vás i vaše děti je to mimo jiné příležitost komunikovat v angličtině, případně navázat dlouhodobější přátelský vztah. Pokud máte možnost a ochotu škole pomoci (zajištěním ubytování studentů, pomocí při organizaci odpoledního programu, sponzorským příspěvkem apod.)  a chcete se podílet  na úspěšném průběhu projektu, kontaktujte prosím paní učitelku Marii Ovčaříovou. Svůj zájem můžete také oznámit na přiložené návratce. Pro zainteresované rodiče se uskuteční schůzka, kde obdrží podrobnější informace.

S dotazy se obracejte na Mgr. Marii Ovčaříovou – č. tel. 602 104 063, více na webových stránkách školy v záložce Projekty.

Děkujeme!

 Mgr. Marie Ovčaříová, garant akce
ovcariova.m@zshnojnik.com