Biologická olympiáda na okresní úrovni

Biologická olympiáda na okresní úrovni

Na účast v okresním kole biologické olympiády se letos poctivě připravovali 3 žáci naší školy, Marek Witas (6. A), Miriam Černá a Richard Kukucz (8. A).

O příjmu a výdeji látek, které byly letošním tématem, sice naši biologové nevěděli vše a také v okresním kole nepoznali všech 40 organismů, ale ukázali, že se ve své přípravě mnohému přiučili. Od podzimu prostudovávali 75 stránkový studijní text, učili se poznávat rostliny, houby i živočichy a tvořili své badatelské vstupní úkoly. Miriam zkoumala klíční rostlinky aksamitníků v různých roztocích, Ríša vařil a počítal nutriční stopu různých pokrmů a Marek vytvářel atlas otisků borky stromů.

Okresní kolo se konalo v polovině dubna (10. 4. 2019 kategorie D a 16. 4. 2019 kategorie C) ve Frýdku-Místku. Soutěž měla 3 části: teoretický test, praktický úkol a poznávání organismů. Nejlepší umístění z našich žáků získal Marek Witas. Obsadil 12. příčku (z 39 soutěžících). Miriam se umístila na 14. místě a Ríša skončil na 17. místě.

Přestože nedosáhli na stupně vítězů, byla to pro ně v silné konkurenci velká zkušenost. To, že je náročnost soutěže neodradila, dokládá i skutečnost, že jsou rozhodnuti, pustit se v příštím školním roce do dalšího ročníku.

Mgr. Magda Luzarová