Budoucí prvňáčci mají zápis úspěšně za sebou

Budoucí prvňáčci mají zápis úspěšně za sebou

V úterý 9. 4. 2019 proběhl na naší škole zápis budoucích prvňáčků do 1. třídy. Letos děti celým zápisem provázely pohádkové postavičky Ondřeje Sekory, Ferda mravenec a jeho kamarádi. Do těchto postav se s nadšením vtělili žáci 1. a 2. stupně. Byla připravena stanoviště, na kterých děti plnily různé úkoly. „U koníka“ překonávaly opičí dráhu a házely na cíl, „U Ferdy“ třídily ovoce, zeleninu, a „nakupovaly“, „U pavouka“ ukázaly, že umí zavázat tkaničky a poskládat puzzle, „ U Berušky“ poznávaly geometrické tvary a přiřazovali počet k číslici, „U hlemýždě“ určovali, co do řady nepatří a „U Brouka Pytlíka“ zazpívaly písničku, nebo zarecitovaly báseň.

Za splnění úkolů dostali razítka do svých „Žákovských knížek“. Budoucí prvňáčci se pouštěli do plnění úkolů s nadšením a splnili je hravě.

Po absolvování všech stanovišť zasedly děti do školních lavic, kde si paní učitelky prověřily jejich připravenost ke zvládnutí školní docházky. Za své výkony byly odměněny dárečky, které pro ně zakoupila škola a vyrobili žáci 1. stupně. Nadšeně si převzaly svá první vysvědčení.

V „Kavárně u Katky, Honzy, Tomáše a Vítka“ se mohli rodiče se svými dětmi občerstvit a zjistit tak, jak skvěle pečou naše paní kuchařky. Vůně kávy a čaj pro děti zpříjemnily návštěvníkům toto dlouhé odpoledne.

Děkujeme všem učitelům, kteří se na této akci podíleli, ale také našim žákům, kteří při vítání budoucích prvňáčků pomáhali. Poděkování patří také správním zaměstnancům. Na budoucí prvňáčky a jejich rodiče se moc těšíme.

Mgr. Dagmar Lokayová, garant akce

https://zshnojnik.rajce.idnes.cz/Zapis_2019/

Podobné aktuality

Příměstský tábor

Příměstský tábor

Vážení rodiče, zákonní zástupci žáků, letos už pátým rokem pořádá nezisková organizace Veselá věda kromě kroužků také příměstský tábor. Tábor je...

Publikováno