Čtenářský klub

Tříměsíční Divíšek

ctklub

Právě před třemi měsíci jsme se poprvé sešli v nově založeném čtenářském klubu, kterému jsme dali jméno Divíšek. Dostal dokonce svou vizuální podobu, když jej děti ztvárnily jako skřítka knihomola, jenž má své sídlo v naší školní knihovně.

Celý článek si přečtěte zde:

 

 

 

Fotogalerie z čtenářských dílen třetí, čtvrté, páté třídy a taktéž šestých a sedmých tříd můžete zhlédnout na: http://zshnojnik.rajce.idnes.cz/

 

 

Čtenářské dílny 6. A

_DSC0285

Nahlédněte do práce žáků 6. A a zjistěte, nad jakými otázkami se umí dvanáctiletý školák seriózně zamyslet, k čemu ho četba může vést, jaký přínos pro něj může čtení knih mít.

S tím, jak zajímavé mohou čtenářské dílny být, se můžete seznámit v níže umístěném dokumentu PDF.

 

 

Čtenářské dílny 2. třídy                                                     cochce                 

Od začátku školního roku věnují žáci 2. třídy velký zájem samostatné četbě knih. Rádi čtou veselé příběhy, zvláště humorná vyprávění o dobrodružstvích svých vrstevníků, ale také si rádi půjčují knihy, v nichž se setkávají se zvířecími hrdiny. Už nyní můžeme sledovat určité odlišnosti ve výběru knih u chlapců a u děvčat. Děvčata si ráda vybírají příběhy, v nichž jsou hlavními postavami dívky, chlapci zase tíhnou k dobrodružným tématům a příběhům, v nichž hrdinové řeší nějakou záhadu. Vždy však musí mít vyprávění spád.

S tím, jak se žáci 2. třídy vyrovnávají s jedním z velkých úkolů – naučit se číst s porozuměním, se můžete seznámit v níže uvedeném PDF dokumentu.

Všechny fotografie můžete zhlédnout na http://zshnojnik.rajce.idnes.cz/Ctenarske_dilny_2.trida/

Další fotky:

_DSC0250 _DSC0255 _DSC0290 (2) _DSC0290 _DSC0303