Děkujeme maminkám

Děkujeme maminkám

Dne 14. května 2019 jsme v prostorách tělocvičny školy oslavili svátek matek kulturním vystoupením, které si připravili žáci pod vedením svých učitelů.

Program byl zahájen úvodním představením žáků pěveckého sboru 1. stupně písněmi Medulí dům, Voda, voděnka a Pro maminku. Poté následovalo vystoupení dramatického kroužku 2. stupně s hrou “Jak Mojmír ke štěstí přišel”. Pásmo básniček, které si připravili žáci 1. stupně pod vedením třídních učitelek, určitě dojalo všechny maminky a babičky. Zahanbit se také nenechal ani pěvecký sbor 2. stupně, který zazpíval píseň A million dreams od zpěvačky Pink a Pro mámu od skupiny Holki. Dobrou náladu podpořila žákyně 7. třídy Johanka Kozlová s básní ze sbírky Maminka od Jaroslava Seiferta, s níž vystoupila v okresním kole recitační soutěže. V následující části programu předvedli své herecké dovednosti žáci dramatického kroužku 1. stupně. Malí herci se velmi zdařile zhostili adaptace snad nejkrásnější pohádky Popelka. Již tradičně v závěru vystoupila Nikol Białońová z 9. ročníku, tentokrát s písní Never enough od Loren Allred.

Při odchodu byly nejen maminky, ale i babičky, tetičky a ostatní ženy obdarovány keramickými srdíčky.

O ozvučení se postarali bratři Svobodovi, tímto jim děkujeme. Děkujeme také všem účinkujícím za pěkná vystoupení, všem učitelům za přípravu a samozřejmě děkujeme rovněž všem maminkám a ostatním hostům, kteří se přišli podívat a strávili s námi pěkné pozdní odpoledne.

Ing. Iveta Vranayová

https://zshnojnik.rajce.idnes.cz/Den_matek_2019/