Ekolympiáda

Ekolympiáda

Dvě tříčlenná družstva žáků devátých tříd ve středu 27.4.2022 reprezentovala naši školu na Ekolympiádě. Soutěž organizuje Městská knihovna v Havířově již dvacátým rokem. Žáci naší školy se soutěže účastnili již potřetí a podobně jako v minulých letech ani tentokrát nezklamali.

Své zážitky ze soutěže popsala jedna z účastnic, Lucie Swierczková:

„Po našem příchodu do knihovny a obhlédnutí konkurence v podobě dvanácti ostatních družstev, stačilo už jen vymyslet název týmu, což se nakonec ukázalo jako největší překážka celého dne. Vzhledem k fyzickým dispozicím našich trojic jsme zvolili názvy „Špunti“ a „Obři“.

Před vlastní Ekolympiádou proběhla soutěž jednotlivců, ve které zazářil náš Marek Witas z 9. A. S nejvyšším bodovým ziskem ve vědomostním kvízu získal první místo a tím i titul „nejchytřejší hlava“. O druhé místo se podělily Klára Kutajová a Lucie Swierczková z 9. C.

Pak následovala soutěž tříčlenných týmů, pro které byly připraveny různorodé ekologické úkoly na sedmi stanovištích. Některé byly lehčí, ale s některými jsme se museli poprat.  Například jsme poznávali loga ekologických organizací, vyhledávali chráněné oblasti na mapě, vyhodnocovali aktuální stav čistoty ovzduší, diskutovali o složení materiálů anebo si vyrobili vlastní ekotašky z triček. Tento úkol byl skutečnou výzvou díky tupým nůžkám :).

Po splnění všech úkolů a vyhodnocení výsledků proběhlo napínavé vyhlášení vítězů. K našemu překvapení jsme obhájili pověst naší školy z minulých let a obsadili první a třetí místo. První příčku obsadil tým Špunti ve složení Ondřej Čečotka, Marek Witas (9. A) a Lucie Swierczková (9. C), na třetím místě skončili Obři, žákyně 9. C: Klára Kutajová, Natálie Filipczyková a Karolína Tomicová.

Po ukončení soutěže jsme se rozloučili s milou paní pořadatelkou a nabití novými vědomostmi, s úsměvem na tváři a se sympatickou výhrou – výborným dortem, jsem se vydali na cestu domů. Úspěšnou výpravu jsme zakončili konzumací dortu, na kterou jsme se, jako správní ekologové, v průběhu cesty vybavili dřevěnými příbory.“

Nezbývá než našim ekolympionikům poděkovat za vzornou reprezentaci školy a popřát jim mnoho podobných úspěchů i v průběhu středoškolského studia.

Lucie Swierczková, Magda Luzarová

Podobné aktuality

Rozvíjej se, poupátko

Rozvíjej se, poupátko

Již tradičně se naši žáci zúčastnili pěvecké soutěže “Rozvíjej se, poupátko” ve Stříteži, kde si změřili své síly nebo spíše hlasy  s dalšími...

Publikováno
Příroda kolem nás …

Příroda kolem nás …

… je název soutěže o znalostech naší přírody. Vyhlašuje ji Český svaz včelařů spolu s Českomoravskou mysliveckou jednotou, Českým rybářským...

Publikováno
Exkurze do Osvětimi

Exkurze do Osvětimi

Po dvouleté odmlce se žáci devátého ročníku naší školy vydali v pondělí 16. května 2022 na tradiční dějepisnou exkurzi do největšího nacistického...

Publikováno