Hra na veverku

Hra na veverku

Podzim je velmi zajímavým obdobím k poznávání přírody a života zvířat, která se v této době chystají na zimu. To vědí i děti z družiny Šikulové, které se o dění v přírodě dlouhodobě zajímají a chtějí se dozvědět co nejvíc.

Tentokrát se na vlastní kůži přesvědčily o tom, že připravit se na zimu, kdy není dostatek čerstvé potravy, není pro zvířata vůbec snadné. A tak se ve velké družinové hře, kterou si zahrály v jenom pátečním odpoledni, octly v roli veverek. Měly rozhodnout, jakou potravou se veverky živí a co si vyberou k uskladnění do svých zimních úkrytů. Také měly veverkám pomoci nastřádat co nejvíc potravy, protože právě množství může rozhodnout o přežití tuhé zimy. Zjišťovaly, že to veverky nemají vůbec jednoduché. Třeba jen kolik trpělivosti a zručnosti je zapotřebí k oloupání šišky, aby se veverka dostala k semenům! Když pak pomáhaly hledat veverčí zásoby ukryté po celé družině, vůbec se nedivily, že se veverky tak rády chodívají v pohodlí nakrmit do ptačích krmítek, než aby hledaly schovanou potravu.

Jak jeden z chlapců po skončení hry prohlásil, byla to výzva, zkouška jeho rychlosti, odhadu vzdálenosti a zručnosti. A tak hra, která měla seznámit s některými stránkami života oblíbených drobných savců, také děti vedla k jejich sebepoznávání.

Marie Bijoková, vychovatelka ŠD

Fotogalerie – Hra na vlaštovku

Podobné aktuality

Třídní schůzky on-line

Třídní schůzky on-line

Vážení rodiče, vážení zákonní zástupci, vzhledem k epidemiologické situaci a uzavření škol jsme bohužel nuceni konat lednové třídní schůzky formou...

Publikováno
Provoz školy od 4. 1. 2021

Provoz školy od 4. 1. 2021

Vážení rodiče, vážení zákonní zástupci, bohužel naše společné přání – prezenční vzdělávání našich dětí – zůstává zatím nesplněno. Na základě...

Publikováno