Jsme nejlepší „Školou pro planetu“ v ČR

Jsme nejlepší „Školou pro planetu“ v ČR

V minulém kalendářním roce se naše škola zapojila do 1. ročníku soutěže „Škola pro planetu, aneb co jste letos udělali pro životní prostředí“. Soutěž vyhlásila výzkumná společnost Slamka consulting a byla určená pro  základní školy z celé ČR.

Zapojení do soutěže představovalo podrobné zdokumentování naší bohaté loňské environmentální činnosti a odeslání vytvořeného třináctistránkového přehledu organizátorům.

Odborná komise v průběhu listopadu vyhodnotila zaslané podklady všech zúčastněných škol a zveřejnila výsledky. Velice nás potěšilo, že naše aktivity ocenila 1. místem a titulovala nás tak „Školou pro planetu“. Na druhé příčce se umístila ZŠ a MŠ Komenského Praha 6, třetí místo patří ZŠ a MŠ Prosetín.

Velmi si vážíme vítězství v této soutěži i získaného titulu. Těší nás i cena, která je s vítězstvím spojená a  kterou představuje laboratorní vybavení EdLab v hodnotě 50 000 Kč využitelné ve všech přírodovědných předmětech.

Cenu převezmou zástupci školního ekotýmu na slavnostním vyhodnocení v rámci environmentálního setkání škol 28. ledna 2020.

Více o soutěži: https://www.perfectair.cz/soutez

Mgr. Magda Luzarová

ed                        sl