Jsme nejlepší v ČR – 1. místo v soutěži Přeměna odpadů na zdroje!

Jsme nejlepší v ČR – 1. místo v soutěži Přeměna odpadů na zdroje!

Pokud pečlivě sledujete naše webové stránky, tak víte, že se ve čtvrtek 6. června vypravili vybraní členové školního ekotýmu do Senátu ČR, kde se konalo slavnostní vyhlášení výsledků 3. ročníku soutěže Ministerstva průmyslu a obchodu „Přeměna odpadů na zdroje“. (https://www.zshnojnik.com/projekt-ekotymu-je-nominovan-jako-jeden-z-peti-nejlepsich-v-cr/).

Ve Valdštejnském paláci Senátu ČR se sešlo více jak 150 nominovaných  účastníků soutěže, dále mediální a odborní partneři a sponzoři. Před samotným vyhlášením výsledků soutěže zájemci absolvovali komentovanou prohlídku historických prostor Senátu ČR.

Snahu vítězů i zúčastněných ocenil Karel Havlíček, místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu, a Ladislav Kos, senátor a místopředseda Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR. Ceny vítězům předával také náměstek ministra Eduard Muřický společně se zástupci sponzorů.

Náš školní ekotým zde zastupovali Ondřej Švéda, Barbora Swatková a Lenka Kovářová pod vedením paní učitelky Magdy Luzarové. Za 1. místo v kategorii Videoprojekty ZŠ a SŠ převzali s neskrývanou radostí za zvuků fanfár kromě velmi cenného diplomu od ministra MPO i finanční odměnu ve výši 6000,- Kč od sponzora kategorie, Burzovní nadace Kladno.

Děkujeme všem členům školního ekotýmu a věříme, že obrovský úspěch jejich filmové prvotiny bude odrazovým můstkem k dalším projektům.

https://zshnojnik.rajce.idnes.cz/Senat/

https://druhotnasurovina.mpo.cz/article/92

https://www.mpo.cz/cz/prumysl/politika-druhotnych-surovin-cr/treti-rocnik-celostatni-souteze-ministerstva-prumyslu-a-obchodu-_premena-odpadu-na-zdroje_-zna-jiz-sve-viteze–246720/