Máme „rozkvetlou školu“! – 1. místo v soutěži

Máme „rozkvetlou školu“! – 1. místo v soutěži

Naše škola se zapojila do soutěže Rozkvetlá škola 2017/2018 pořádané a financované společností Nehlsen Třinec, s.r.o.

V rámci projektu jsme zakoupili množství cibulovin, sazenice levandulí, kvetoucí trvalky, semena, truhlíky a mulčovací kůru. Naši žáci pod vedením vyučujících přiložili ruku k dílu a nejen že sami v rámci pracovních činností vypěstovali ze semen některé druhy letniček a zeleniny, ale podíleli se i na jejich výsadbě. Do zakoupených truhlíků vysadili vlastnoručně namnožené muškáty, skleník osadili předpěstovanými rostlinami rajčat a okurek a v průběhu školního roku se starali o pravidelnou zálivku.

Díky projektu bylo částečně financováno i zřízení záhonu před vstupem do školy na ploše lemující nově vybudované parkoviště. Žáci zde již v průběhu podzimu vysadili pod vrstvu mulčovací kůry cibulky tulipánů, narcisů, sněženek, krokusů a hyacintů.

Za naši práci a její výsledky nás organizátoři soutěže ocenili 1. místem! Finanční odměnu ve výši 3000,- Kč jistě opět využijeme ke zvelebení školní zeleně.

Firmě Nehlsen Třinec, s.r.o., děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Magda Luzarová, koordinátorka EVVO

zahrada 1zahrada 2

Podobné aktuality

Zápis do 1. třídy

Zápis do 1. třídy

Vážení rodiče předškoláků, na základě opatření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy  ze dne 18.3.2020  (Opatření k organizaci zápisů k...

Publikováno
Ošetřovné

Ošetřovné

Vážení rodiče, s účinností od pondělí 16.března 0:00 do 24. března 06:00, z důvodu zamezení dalšímu šíření koronaviru, vláda zakázala volný pohyb...

Publikováno