Máme „rozkvetlou školu“! – 1. místo v soutěži

Máme „rozkvetlou školu“! – 1. místo v soutěži

Naše škola se zapojila do soutěže Rozkvetlá škola 2017/2018 pořádané a financované společností Nehlsen Třinec, s.r.o.

V rámci projektu jsme zakoupili množství cibulovin, sazenice levandulí, kvetoucí trvalky, semena, truhlíky a mulčovací kůru. Naši žáci pod vedením vyučujících přiložili ruku k dílu a nejen že sami v rámci pracovních činností vypěstovali ze semen některé druhy letniček a zeleniny, ale podíleli se i na jejich výsadbě. Do zakoupených truhlíků vysadili vlastnoručně namnožené muškáty, skleník osadili předpěstovanými rostlinami rajčat a okurek a v průběhu školního roku se starali o pravidelnou zálivku.

Díky projektu bylo částečně financováno i zřízení záhonu před vstupem do školy na ploše lemující nově vybudované parkoviště. Žáci zde již v průběhu podzimu vysadili pod vrstvu mulčovací kůry cibulky tulipánů, narcisů, sněženek, krokusů a hyacintů.

Za naši práci a její výsledky nás organizátoři soutěže ocenili 1. místem! Finanční odměnu ve výši 3000,- Kč jistě opět využijeme ke zvelebení školní zeleně.

Firmě Nehlsen Třinec, s.r.o., děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Magda Luzarová, koordinátorka EVVO

zahrada 1zahrada 2

Podobné aktuality

Ředitelské volno

Ředitelské volno

Vážení rodiče a zákonní zástupci, dovoluji si Vám oznámit, že na základě § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon, vyhlašuji z...

Publikováno
Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

Ve středu 5. 12. proběhla na škole opět Mikulášská nadílka. Organizovali ji zástupci školního parlamentu. Nejprve jsme se vydali do školky, kde...

Publikováno