Na soutěži Ekoenergie 19 obhájili naši ekologové prvenství

Na soutěži Ekoenergie 19 obhájili naši ekologové prvenství

 I v letošním roce si členové školního ekotýmu, Barbora Swatková a Ondřej Švéda z 8. B, přivezli ze soutěže „Ekoenergie 19, Chytrý region“ 1. místo. Obhájili tím své prvenství z minulého roku a zasloužili se tak o třetí prvenství naší školy v řadě.

Na soutěži určené pro žáky základních a středních škol, která se konala 27. listopadu na Střední škole teleinformatiky v Ostravě-Porubě, představili naši žáci svou novou prezentaci s názvem „Vystačíme s obnovitelnými zdroji?“.

Odborná porota i ostatní soutěžící ohodnotili nejen jejich orientaci v oblasti energetiky, ale i jejich přesvědčivý přednes. Společně s diplomem, který převzali z rukou náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Jarmily Uvírové, si tak ze soutěže odnesli výhru v podobě poukázek do OC Avion Shopping Park v hodnotě 5000 korun.

Pro soutěžící byla účast na letošním ročníku nejen náročná a stresující, ale díky řadě zajímavých prezentací i velmi poučná. Pro Ondru s Barborou znamenala další zajímavou zkušenost a také navázání nových přátelství.

Nezbývá než oběma poděkovat za vzornou reprezentaci školy a školního ekotýmu a popřát jim řadu dalších úspěchů.

Mgr. Magda Luzarová

1 IMG_1330 IMG_1339 IMG_1348 IMG_1350 IMG_1354IMG_1362