Naše floristky ukázaly, co umí

Naše floristky ukázaly, co umí

Pokud jste si v nedávné době přečetli, že se na naší škole konal workshop v aranžování rostlin, tak asi tušíte, že výprava našich žákyň na Floristickou soutěž, byla dobře připravena. Šest soutěžících druhého stupně (Klára Kutajová, Marie Stryjová – 6. C, Bára M. Mitrengová, Johana Kozlová – 7. B, Tereza Przeczková – 8. B a Silvie Konečná – 9. A), vyrazilo ve čtvrtek 11. dubna na okresní kolo soutěže, které se konalo v odpoledních hodinách v Národním domě ve Frýdku-Místku. Doprovázela je i Bára Boháčová – 7. B, která nejenže své spolužačky povzbuzovala, ale především vše podstatné fotila.

Soutěž pořádal Český zahrádkářský svaz a tématem letošního ročníku byly „Velikonoce“. Úkolem 35 amatérských floristů bylo uvázat kulatou kytici a naaranžovat vypichovanou misku z daných řezaných květin.

Odborná porota hodnotila kromě celkového estetického dojmu a kreativity i technickou stránku práce, např. spirálovou vazbu, pevnost a symetrii vazby, skrytý úvazek apod.

Přes velkou konkurenci získaly naše žákyně dva diplomy. V kategorii žáci obsadila Johanka Kozlová nádherné druhé místo a Maruška Stryjová za originální nápad místo třetí. Náročná příprava se tak vyplatila! O tom, že se jedná o velký úspěch, svědčí i fakt, že naše žákyně porazila jen loňská vítězka celorepublikového kola Alexandra Gregorová.

Oběma vítězkám blahopřejeme a všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Věřím, že všechny nabyté dovednosti využijí naše mladé floristky i v běžném životě a podle jejich nadšení usuzuji, že je budou rády dál rozvíjet.

Mgr. Magda Luzarová

https://zshnojnik.rajce.idnes.cz/Floristicka_soutez_2019/