Naše mladé floristky opět nezklamaly

Naše mladé floristky opět nezklamaly

Po dlouhé pauze způsobené koronavirovou pandemií proběhlo 22. června 2021 okresní kolo Floristické soutěže. Organizátoři soutěže z Územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Frýdek-Místek pozvali účastníky z řad žáků, juniorů a seniorů do Národního domu, kde na soutěžící čekaly dva nelehké úkoly – uvázání kulaté kytice a vytvoření aranžmá z živých rostlin.

Naši školu v soutěži reprezentovaly 3 žákyně, Marie Stryjová, Klára Kutajová (8. C – kategorie mladší žáci), Johana Kozlová (9. B – kategorie junior), a za vyučující Magda Luzarová (kategorie senior).

Protože všichni soutěžící pracovali se stejným rostlinným materiálem a nemohli tak příliš rozvíjet svou kreativitu, rozhodovala o vítězích kvalita technického zpracování. Porota dlouho hodnotila jednotlivé soutěžní práce: techniku spirálové vazby, typ úvazku, kvalitu zápichu do aranžovací hmoty, seříznutí stonku rostlin, pevnost vazby, pravidelnost aranžmá
a řadu dalších hledisek.

Vzhledem k tomu, že se naše reprezentantky na soutěž pečlivě připravovaly, nebylo pro ně dodržení floristických pravidel žádným problémem. Ocitly se proto všechny na stupních vítězů. V kategorii mladších žáků obsadila Klára Kutajová 1. místo, Marie Stryjová 2. místo, v kategorii juniorů se Johana Kozlová umístila na 3. místě a zahanbit se nenechala ani jejich vyučující, která v kategorii seniorů obsadila 2. příčku.

Ze soutěže se ve večerních hodinách vracely všechny řádně unavené s plnýma rukama kytic a pocitem dobře odvedené práce. Klárka navíc i s odhodláním předvést svou zručnost
v podzimním zemském moravském kole soutěže v Prostějově, kam díky svému vítězství postoupila.

Mgr. Magda Luzarová

Podobné aktuality