Naše škola získala titul „Patron vícejazyčnosti“

Naše škola získala titul „Patron vícejazyčnosti“

V rámci Dne jazyků, který na naší škole probíhal 30. září, jsme vytvářeli projekty do soutěže časopisu Kamarádi s názvem „Vícejazyčnost je bohatství“. Letošním tématem byly pohádky v cizích jazycích. Žáci na prvním stupni nejprve četli a poslouchali pohádky v různých jazycích, pak si rozdělili příběh na jednotlivé části a každý svou část výtvarně zpracoval.

Všechny práce byly opravdu povedené, a my jsme tak z obrázků už jen sestavili pohádky, připojili fotodokumentaci a popis projektového dne v jednotlivých třídách a vše jsme odeslali do soutěže. Při vyhlášení výsledků dne 20. listopadu organizátoři uvedli, že kvůli situaci zapříčiněné koronavirem měli soutěžící velmi obtížné podmínky, a proto se rozhodli odměnit cenami všechny účastníky soutěže. Udělili však také několik speciálních ocenění, z nichž jedno obdržela i naše škola – koordinátorka projektového dne Mgr. Barbora Horinová získala za velmi kvalitní práci našich tříd titul „Patron vícejazyčnosti“. Ocenění však patří v první řadě všem žákům, kteří s velkým nasazením tvořili díla do soutěže, ale také třídním učitelkám na prvním stupni, které s nadšením připravily na Den jazyků pro své třídy poutavý program.

Na vyhlášení, práce, které jsme zaslali do soutěže, i komentář Mgr. Barbory Horinové k soutěži se můžete podívat na stránkách časopisu Kamarádi: www.zaedno.org.

Mgr. Barbora Horinová + třídní učitelky 1. stupně

Podobné aktuality

Třídní schůzky on-line

Třídní schůzky on-line

Vážení rodiče, vážení zákonní zástupci, vzhledem k epidemiologické situaci a uzavření škol jsme bohužel nuceni konat lednové třídní schůzky formou...

Publikováno
Provoz školy od 4. 1. 2021

Provoz školy od 4. 1. 2021

Vážení rodiče, vážení zákonní zástupci, bohužel naše společné přání – prezenční vzdělávání našich dětí – zůstává zatím nesplněno. Na základě...

Publikováno