Naši mladí ekologové prezentovali na MŠMT v Praze

Naši mladí ekologové prezentovali na MŠMT v Praze

V pátek 8. listopadu 2019 proběhla Středoškolská a žákovská ekologická konference Klubu ekologické výchovy, na které se setkali studenti a žáci se zájmem o ekologii a přírodní vědy vůbec. Ve velké zasedací místnosti MŠMT si účastníci konference vyslechli deset badatelských prací zaměřených nejen na problematiku ochrany životního prostředí.

Naši školu zde reprezentovali žáci 8. B, Ondřej Švéda a Barbora Swatková, svou prací „Chytře nebo vychytrale, aneb jak se chovají lidé v roce 2019“.

Jak prezentace našich žáků, tak i náš školní časopis (Zá)školáček, si zasloužil uznání všech účastníků i odborné poroty. Ondřej s Barborou si po skončení konference vyslechli nejednu gratulaci. Té největší se jim dostalo od paní doktorky Kvasničkové, významné průkopnice ekologie, která se rozhodla jejich práci použít jako vzor pro ostatní školy. I náš (Zá)školáček nepřišel zkrátka, paní docentka Švecová, předsedkyně KEV, jej chce využít ve výuce didaktiky na Karlově univerzitě.

Barča i Ondra byli překvapeni svým úspěchem a také tím, že se na konferenci nenašel snad nikdo, kdo by si přivezené vzorky našich časopisů dopodrobna neprostudoval.

Našim nadějným badatelům patří velké poděkování za vzornou reprezentaci školy i přání úspěchů v dalším bádání.

Mgr. Magda Luzarová

https://zshnojnik.rajce.idnes.cz/ZEK_2019/