Ozdravný pobyt Hejnice skončil

Ozdravný pobyt Hejnice skončil

Ozdravný pobyt Hejnice 16. 10. – 25. 10. 2019

Dne 16. října jsme se vydali na ozdravný pobyt do Hejnic v Libereckém kraji. Za necelých deset dní se nám podařilo procestovat celý svět a navštívit země na všech světadílech. Každý den byl nabitý program od rána do večera a neměli jsme čas nudit se. Navštívili jsme například Mongolsko, USA, nebo jsme se vydali za protinožci do Austrálie. Čína byla pro nás velice zajímavá, zkoušeli jsme čaje dovezené přímo z čínských čajových plantáží, jedli jsme čínskými hůlkami nebo jsme se seznámili s čínským horoskopem. V Africe jsme naopak poznali krásu tamější přírody, živočichů a život místních černošských kmenů. Dokonce jsme se naučili „afrikánsky“ i nějaká ta slovíčka.

V krásném počasí jsme se také vydali na místní horu Ořešník a na Ještěd. I přes bolavé nohy se všechno ve zdraví zvládlo a z vrcholů jsme měli nádhernou podívanou. Seznámili jsme se i s městem Libercem – byli jsme na náměstí, navštívili vědecký park IQlandia a zoologickou zahradu, která je nejstarší zoologickou zahradou v České republice. Zoologická zahrada nás uchvátila bílými tygry a surikatami, které byly opravdu roztomilé. Díky jedinečným zážitkům nám náš pobyt velice rychle ubíhal a my se pomalu dostali ke konci. Poslední den nastalo vyhodnocování různých soutěží, jako například nejvzornější a nejhezčí pokoj či nejlépe zachovalý cestovní pas. Také nastala soutěž „Hejnice má talent“, které se zúčastnilo 5 soutěžních týmů. Bohužel po skončení jsme se museli začít balit a chystat se na poslední den – zpáteční jízdu. Všechno krásné jednou končí, a tak skončil i tento pobyt.

Kdybych si měla vybrat nejlepší den z pobytu, bylo by to těžké rozhodování, ale asi by zvítězil den poslední. Zopakovali jsme si totiž české státní symboly a upekli výborné buchty, opakovali jsme také zvířata žijící v našich lesích a rozpoznávali jsme je podle jejich hlasů. Celý ten den vyvrcholil již zmiňovanou večerní soutěží „Hejnice má talent“. V soutěži se ukázalo fakticky všechno. Divadlo, zpěv, tanec i vědomosti. Byla doopravdy zábava líčit kluky tak, aby pro své divadelní představení vypadali jako holky. Samozřejmě porota nemohla chybět, což byly paní učitelky. Po skončení soutěže a vyhlášení vítězů došlo k vyhodnocení dalších pobytových úkolů – od cestovního pasu, do kterého jsme museli dávat razítka, až po ten nejhezčí pokoj. Pozor, zde byl vyhlášen i pokoj s nejmenším počtem bodů, což znamenalo pro kluky praní ponožek. Byla sranda se dívat na ty jejich obličeje. A celý den byl zakončen párty, která byla super. Tančili jsme tak moc, že mě bolely nohy! Po skončení jsme šli dobalovat věci a šli spát. Bude mi to chybět, myslím, že nás to všechny stmelilo dohromady. Děkujeme paním učitelkám a vedení školy, že to pro nás zařídily 😉.

By Barbora Swatková  

Žáci si ozdravný pobyt opravdu užili, bylo to deset nádherných dní v přírodě, na čerstvém vzduchu s přínosnými vzdělávacími aktivitami. Celá akce proběhla v ekologickém středisku STŘEVLIK. Níže jsou umístěny odkazy pro stažení fotografií. Děkuji mnohokrát všem za pomoc při organizaci a hladkém průběhu této akce!

Mgr. Magdaléna Rylková, vedoucí akce

https://photos.app.goo.gl/d4bdcpcUdRuvNwgz6