Podpořili jsme ochranářskou kampaň a získali 1. místo

Podpořili jsme ochranářskou kampaň a získali 1. místo

To, že v jihovýchodní Asii dochází k masivnímu lovu volně žijících pěvců, jsme se dozvěděli díky ochranářské kampani „Silent Forest“ (Umlčený les), kterou podporuje ZOO v Ostravě. A právě zoologická zahrada pro letošní rok vyhlásila soutěž pro školy s názvem „Pěvci pro pěvce“, jejíž cílem bylo rozšířit povědomí o dané problematice mezi veřejností.

Úkolem soutěžících bylo složit originální text upozorňující na problematiku ohrožení ptáků v JV Asii na danou melodii, nazpívat píseň a natočit videoklip. Tohoto nelehkého úkolu se ujaly žákyně osmých tříd, které k hudebnímu doprovodu přemluvily i dva naše kytaristy.

O tom, jak se jim to povedlo, se můžete přesvědčit zde: https://www.youtube.com/watch?v=MjM3-wYzl8k

Z videa je patrné, že se do podpory projektu zapojili i ostatní žáci školy v hodinách výtvarné a hudební výchovy.

Náš videoklip mohli zhlédnout návštěvníci ZOO v Ostravě v sobotu 12. května u příležitosti konání „Dne pro pěvce“ na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže. Nejen text a nazpívání písně, ale i originální pojetí videa slavilo velký úspěch a naši „pěvci“ si tak odnesli diplom za nádherné 1. místo!

Jak to v ZOO vypadalo i jak náročné bylo putování s cenou za první místo – s dortem, můžete vidět ve fotogalerii. Škoda jen, že se slavnostní vyhlášení výsledků konalo v sobotu, v den, kdy se ho z různých důvodů nemohli zúčastnit všichni hudebníci zapojení do natáčení.

Děkuji za spolupráci kolegům podílejícím se na výtvarné a zvláště hudební přípravě, zpracování i natáčení videoklipu a žákům – zpěvačkám, muzikantům, malířům a asistentům při natáčení v ZOO, díky kterým jsme ukázali, že nám ochrana přírody není lhostejná.

Mgr. Magda Luzarová

Fotogalerie