POJĎ SE HÝBAT

POJĎ SE HÝBAT

Milí žáci, ale i rodiče, přátelé naší školy.

Nepříznivá situace, kdy nemůžete být ve škole a společně sportovat bohužel pokračuje, a tak je tady  výzva tělocvikářů :-) !

Zima je definitivně pryč, jarní sluníčko vybízí k venkovním aktivitám, tak pojďme na to, pojďme se hýbat! Tentokrát se jedná o mimoškolní aktivitu, ale výhodou je, že se do ní může zapojit celá rodina –  děti, rodiče, sourozenci, kamarádi a třeba i pejsek (pokud máte :-) ). Odložte své počítače, zářící monitory a vydejte se  načerpat energii a zdraví do přírody.

Vyhlašujeme tímto soutěž POJĎ SE HÝBAT, která je určena všem milovníkům přírody, krásných výhledů a nových zajímavých míst. Cílem je navštívit co nejvíce výletních míst, která jsou pro Vás  připravena v Google učebně.

Celá soutěž je zcela dobrovolná, nikoho nechceme nutit, nikdo vás nebude známkovat. Odvěkou pravdou však je, že pohyb čistí mysl, uvolňuje endorfiny pro dobrou náladu a pomáhá tělu udržet se v kondici a předejít tak mnohým nemocem. Navíc Vás čeká spousta společně strávených hezkých chvil a možná i různá malá dobrodružství.

Cíle stanovených výletů, včetně jejich tras, jsou popsány v pokynech v učebně. Můžete je zdolat pěšky nebo na kole, během jednoho výletu navštívit i více stanovených cílů. Velkou pomocí při plánování výletu či putování jsou i mapy (www.mapy.cz), které si můžete stáhnout do mobilu a využívat i offline.

Soutěžit budete v kategoriích jednotlivců a celých třídních kolektivů. Nejlepší turisté budou odměněni věcnými cenami !!! Vyhodnocena bude také nejaktivnější třída.

Pravidla a pokyny:

 1. Každý žák 2. stupně obdrží pozvánku do nové Google učebny „POJĎ SE HÝBAT – MIMOŠKOLNÍ AKTIVITY“.
 2. Je pro Vás připraveno 12 výletů. Každý výlet je pojmenován jako ÚKOL v učebně .
 3. Pořadí plnění úkolů je na vás, je libovolné.
 4. V cíli výletu se vyfotíš s charakteristickým místem (chatou, rozhlednou, rozcestníkem …) a fotku SEBE S MÍSTEM pošleš do úkolu v učebně. K fotografii napiš, pom které turistické značce jsi zdolal cíl, zda jsi cestou zažil nějaké dobrodružství a nezapomeň napsat své jméno a třídu.
 5. Každé úterý se budou výlety vyhodnocovat a zveřejňovat v tabulce na webových stránkách školy.
 6. Za každý splněný úkol získáváš bod jako jednotlivec, ale i bod pro třídu.
 7. Ten, kdo získá nejvíce bodů se stává vítězem.
 8. Soutěž je vyhlášena ve 4 kategoriích:
  a) DÍVKY 6. a 7. tříd,
  b) DÍVKY 8. a 9. tříd,
  c) CHLAPCI 6. a 7. tříd,
  d) CHLAPCI 8. a 9. tříd.,
  +BONUS: nejrychlejší zdolání všech výletů !
 9. V každé kategorii budou vyhlášeni 3 nejlepší turisté.
 10. Odměněna bude i nejaktivnější třída, kde se sčítají body hochů i děvčat.
 11. Soutěž začíná 1. 4. 2021 a bude ukončena 20. 6. 2021.
 12. CELÁ SOUTĚŽ JE DOBROVOLNÁ, jedná se o mimoškolní aktivitu, přesto věříme, že se zapojí co nejvíce z vás!

Budeme se těšit na vaše zprávy, fotky a výsledky!

Vaši tělocvikáři Jana Štěpánková, Petra Buzková a Vítek Pyško

Podobné aktuality

Adopce na dálku

Adopce na dálku

Naše škola stále pokračuje v projektu Adopce na dálku a žáci druhého stupně, společně se žáky ZŠ a MŠ Dubicko v Olomouckém kraji, pomáhají svým...

Publikováno