Postup do celostátního kola Floristické soutěže

Postup do celostátního kola Floristické soutěže

Johana Kozlová postoupila i letos do celostátního kola Floristické soutěže

To, jak náročné je dodržet všechna floristická pravidla a navíc vnést do svého díla nápad, už Johana Kozlová (9. B) ví z minulého školního roku, kdy s floristikou začala. Po loňském vítězství v národním kole a získání titulu Hvězda floristiky se očekávalo, že se i letos ocitne na stupních vítězů.

S tímto vědomím jela Johanka ve čtvrtek 17. 9. 2020 do Prostějova, kde se v Kulturním a společenském centru konal devátý ročník Zemského kola Floristické soutěže. Zhruba 30 amatérských floristů z celé Moravy a Slezska zde soutěžilo ve vazbě kulaté kytice pro oslavence a vytváření vypichované misky.

Při zahajování soutěže všem popřáli hodně štěstí jak zástupci statutárního města Prostějova, Olomouckého kraje, tak i zástupci organizátora soutěže – Českého zahrádkářského svazu.

I když měli všichni soutěžící v jedné kategorii stejné podmínky (stejný materiál  a pomůcky), byly jejich výsledné výrobky dosti odlišné. Porota neměla vůbec jednoduchou práci. Přestože při hodnocení rozhodovalo estetické hledisko, šanci na úspěch měla jen aranžmá, která splňovala přísná floristická pravidla.

Johanka se díky své zručnosti a kreativitě umístila na třetím místě a postoupila tak do celostátního kola, které by se letos mělo konat na výstavě Flora Olomouc počátkem října.

K úspěchu Johance blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho štěstí v Olomouci.

Mgr. Magda Luzarová