Před i za kamerou …

Před i za kamerou …

… se ocitly žákyně 7. A Tereza Macurová a Markéta Černá na filmařském workshopu, který se konal ve dnech 17. a 24. ledna 2020 na Albrechtově střední škole v Českém Těšíně. Byl určen pro 25 žáků základních a středních škol a záštitu nad ním převzala náměstkyně hejtmana MSK Jarmila Uvírová.

Ve dvou dnech se účastníci workshopu vedeného portugalským scénáristou a režisérem Antóniem Pedro Nobre a kameramanem a střihačem  Mg. Luďkem Ondruškou dozvěděli řadu zajímavých informací o produkci, natáčení a úpravě filmů, sami si vyzkoušeli práci s filmařskou technikou a natočili společné video. Naše sedmačky navíc poskytly rozhovor pro regionální televizi Polar (https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000018892/pribeh-vajicka-nebo-ekologicky-horor-mladi-filmari-se-zdokonalovali-na-workshopu) a objevily se i v regionálním zpravodajství České televize ( https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/420231100030124-udalosti-v-regionech– poslední reportáž).

Mezi jednotlivými dny workshopu byla týdenní pauza určená pro splnění nelehkého domácího úkolu. Tím bylo natočení videa s ekologickou tématikou. Snímek Terezy a Markéty o vejcích s názvem „Na původu záleží“, který řešil problematiku nakládání s potravinami, hodnotili lektoři slovy: „super, originální, perfektní nápad“. To naše mladé filmařky potěšilo a dodalo jim to potřebnou motivaci k natočení videa na mezinárodní soutěžní filmovou přehlídku Envofilm. Čeká je tak nelehká práce na scénáři a vlastním filmu, který by měl být hotov v červnu.

Věřím, že naše žákyně řadu informací a zkušeností z workshopu využijí ve své následující filmové tvorbě a že svými poutavými videi budou i nadále oslovovat diváky.

Mgr. Magda Luzarová

https://zshnojnik.rajce.idnes.cz/Filmarsky_workshop_2020/

Podobné aktuality

Jarní prázdniny 2023

Jarní prázdniny 2023

Milí žáci, vážení rodiče, pololetní vysvědčení je za námi, v pátek dne 3. 2. 2023 jsou pololetní prázdniny. Od pondělí 6. 2. 2023 začínají...

Publikováno
Dětský karneval

Dětský karneval

Dne 19. 1. 2023 pořádalo SRPŠ ve spolupráci se ZŠ Hnojník dětský karneval. O skvělou zábavu se postarali “Klauni na volné noze” . Rodičům i dětem...

Publikováno