Šikulové a vlaštovky

Šikulové a vlaštovky

O tom, že učebna přírodních věd je jednou z nejzajímavějších místností ve škole, se v jednom pátečním zářijovém odpoledni přesvědčily děti ze školní družiny Šikulové. Žáci 8. A, Markéta Černá, Marek Witas a Ladislav Szewieczek, tady pro ně měli připraveny zajímavosti z naší přírody, tentokrát o vlaštovkách.

Osmáci se na svou úlohu mladých lektorů pečlivě připravili. Pro své mladší spolužáky připravili zajímavé video, kvíz a tajenku o vlaštovkách. Největší úspěch však měla soutěž v pouštění vlastnoručně vyrobených papírových vlaštovek. Na ty nejšikovnější čekaly ceny v podobě jedinečných vlaštoviček, které vyrobil Láďa 3D pérem. A že o ně měli žáci velký zájem, dokazovala i napjatá soutěžní atmosféra. A co víc, děti teď spolehlivě odliší vlaštovku od jiřičky, poznají jejich hnízda a najdou jejich zimoviště.

Šikulové svým starším spolužákům za program, který pro ně připravili, náležitě poděkovali a dožadovali se dalšího podobného setkání. To jistě byla pro mladé lektory poklona jaksepatří. Všichni se už teď těší na příště.

Mgr. Magda Luzarová, Marie Bijoková

Fotogalerie – Šikulové a vlaštovky

Podobné aktuality

Třídní schůzky on-line

Třídní schůzky on-line

Vážení rodiče, vážení zákonní zástupci, vzhledem k epidemiologické situaci a uzavření škol jsme bohužel nuceni konat lednové třídní schůzky formou...

Publikováno
Provoz školy od 4. 1. 2021

Provoz školy od 4. 1. 2021

Vážení rodiče, vážení zákonní zástupci, bohužel naše společné přání – prezenční vzdělávání našich dětí – zůstává zatím nesplněno. Na základě...

Publikováno