V Anglii jsme nezmokli

V Anglii jsme nezmokli

Anglie, součást Velké Británie, je jedna z nejkrásnějších zemí, které jsem kdy navštívila. Přestože jsme tam byli jen několik dní, hodně jsme toho viděli a zažili, rozšířili si své znalosti angličtiny, poznali nové lidi, přírodu, kulturu a celou dobu nám počasí přálo.

První den našeho pobytu jsme strávili v přímořském městě Brighton, které se mně osobně líbilo asi nejvíc z celého programu našeho zájezdu. Během dne jsme stihli zhlédnout opravdu hodně míst v tomto městě: podmořské akvárium  Sea Life Centre, zábavní molo, pláž a palác Royal Pavillion.

Následující dny jsme navštívili rybářské městečko Hastings a okolí, plavili jsme se na trajektu na ostrov Isle of Wight a zde jsme měli možnost prohlédnout si nádhernou letní rezidenci královské rodiny Osborne House. Cestou zpět na ubytování v rodinách jsme se projeli národním parkem New Forest, kde se volně pásli divocí koně, byla to vážně nádhera. Poslední den jsme poznávali hlavní město velké Británie.

V Londýně jsme jezdili metrem na různá místa. Podívali jsme se na Piccadilly Circus, do Čínské čtvrti, na Trafalgarské náměstí, k Buckinghamskému paláci, viděli jsme budovy parlamentu a někteří se projeli i na Londýnském oku.  Na závěr nás čekalo muzeum voskových figurín Madame Tussaud´s. V něm jsme si užili spoustu zábavy a vyfotili se společně s figurínami známých osobností, které vypadaly jako živé. Nemohla jsem uvěřit, že něco takového dokáže někdo vytvořit, vůbec nešlo rozeznat, zda vedle vás stojí živý člověk nebo vosková figurína.

Velká Británie je nádherná země a rádi bychom se tam ještě někdy podívali.

Děkujeme paní učitelce Ing. M. Chromiákové a Mgr. I. Rucké, že pro nás tento nezapomenutelný zájezd zorganizovaly.

Silvie Konečná, žákyně 9. A

https://zshnojnik.rajce.idnes.cz/Zajezd_do_Anglie/