V okresním kole Floristické soutěže se nám opět dařilo

V okresním kole Floristické soutěže se nám opět dařilo

Pondělní odpoledne 9. května 2022 se v Národním domě ve Frýdku-Místku sešlo okolo 40 amatérských soutěžících, kteří porovnali svou zručnost a kreativitu v okresním kole Floristické soutěže. Jednalo se především o žáky několika okolních základních kol, ale nechyběli ani středoškoláci a zástupci kategorie seniorů, kterými jsou ve floristice soutěžící starší 20 let.

Úkolem amatérských floristů bylo uvázat kulatou kytici a naaranžovat vypichovanou misku. Přestože všichni účastníci pracovali se stejným materiálem – stejnými druhy i počtem květin, byly jejich výtvory dosti odlišné. Porota hodnotila jak technickou stránku výtvorů, tak celkový estetický dojem a kreativitu.

Počet účastníků na soutěži byl omezen. A přestože byl mezi našimi žákyněmi zájem o účast v soutěži velký, mohly naši školu reprezentovat jen čtyři z nich. Z každého ročníku 2. stupně byla nakonec vybrána jedna účastnice. Za šesté třídy se soutěže účastnila Eliška Milichová (6. B), sedmé třídy reprezentovala Viktorie Lyčková (7. B), osmé třídy byly zastoupeny Anetou Lasotovou (8. B) a z řad žáků devátých tříd se účastnila Klára Kutajová (9. C).

V kategorii juniorů (středoškoláků) se soutěže účastnila naše absolventka Johana Kozlová a v kategorii seniorů soutěžila paní učitelka Magda Luzarová.

Po slavnostním zahájením soutěže primátorem Frýdku-Místku Petrem Korčem a předsedou Územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Václavem Kolkem a po dvou hodinách náročné práce soutěžících na kytici a vypichované misce následovalo přísné hodnocení poroty a vyhlášení výsledků. Porota ocenila dobře zvládnutou technickou stránku prací hnojnických účastníků. A to se odrazilo i na celkovém umístění našich reprezentantů.

V kategorii žáků obsadila 1. místo Klára Kutajová a 3. místo Aneta Lasotová. Johana Kozlová, která s aranžováním začínala na půdě naší školy, obsadila 1. místo v kategorii juniorů. A zahanbit se nenechala ani Magda Luzarová, která si ze soutěže odnesla také diplom za 1. místo. Všechny vítězky z prvních míst čeká účast v zemském moravském kole Floristické soutěže, které se bude konat 2. června 2022 v Prostějově.

Držme tedy našim floristkám palce, aby se jim dařilo i ve vyšší úrovni soutěže.

Za zmínku stojí i poděkování, které u příležitosti soutěže vyslovilo Územní sdružení ČZS Frýdek-Místek naší škole za propagaci Českého zahrádkářského svazu u mládeže a poděkování Magdě Luzarové za práci s mládeží při soutěžích pořádaných ČZS.

Na fotografie ze soutěže se můžete podívat zde.

Podobné aktuality

Rozvíjej se, poupátko

Rozvíjej se, poupátko

Již tradičně se naši žáci zúčastnili pěvecké soutěže “Rozvíjej se, poupátko” ve Stříteži, kde si změřili své síly nebo spíše hlasy  s dalšími...

Publikováno
Příroda kolem nás …

Příroda kolem nás …

… je název soutěže o znalostech naší přírody. Vyhlašuje ji Český svaz včelařů spolu s Českomoravskou mysliveckou jednotou, Českým rybářským...

Publikováno
Exkurze do Osvětimi

Exkurze do Osvětimi

Po dvouleté odmlce se žáci devátého ročníku naší školy vydali v pondělí 16. května 2022 na tradiční dějepisnou exkurzi do největšího nacistického...

Publikováno