Vánoční mlsání pro ptáčky

Vánoční mlsání pro ptáčky

Jen několik málo dnů zbývalo do vánočních svátků, na které se všechny děti samozřejmě moc těšily. Šikulové prožívali vánoční atmosféru ve své družině už od začátku adventu. Nejenže vyrobili pěkná vánoční přáníčka pro své příbuzné a nastrojili vánoční stromeček, ale po celou dobu předvánoční mysleli také na ptáčky, pro které je zima náročným obdobím.

Děti pro ptáčky připravily rozmanité krmení. Pustily se do výroby krmítek a výrobků z loje a semínek. Požádaly pana školníka, zda by jim pomohl umístit na školní zahradu dřevěnou konstrukci pro krmítko a ozdobily ho pak pamlsky připravenými k zavěšení. Škoda jen, že nemohly přes vánoční prázdniny z oken školní družiny ptáčky pozorovat, jak se těmi dobrotami krmí. Ale hned se začátkem nového roku si to všichni vynahradí.

U krmení ptáčků na školní zahradě to však neskončilo. Děti se také vydaly do hnojnického lesa ke krmelci, aby i tam připravily ptáčkům překvapení k Vánocům. Donesly vyrobená krmítka a lojové koule, které navázaly na větve okolních stromků. Snad to vše přijde lesním ptáčkům vhod. Další dobroty pro malé opeřence budou Šikulové chystat hned po svém návratu do školy.

Marie Bijoková, vychovatelka ŠD

 

Podobné aktuality

Jarní prázdniny 2021

Jarní prázdniny 2021

Milí žáci, od pondělí 1. 3. 2021 začínají očekáváné jarní prázdniny, na které se jistě všichni těšíte. I když stále nemůžete trávit svůj volný čas...

Publikováno
Provoz školy od 15. 2. 2021

Provoz školy od 15. 2. 2021

Vláda ČR vyhlásila na období od 15. února 2021 do 28. února 2021 nouzový stav. Provoz škol a školských zařízení zůstává od pondělí 15. února 2021...

Publikováno