Vše o chameleonech

Vše o chameleonech

… už dnes vědí žáci školní družiny, kteří se v předprázdninovém odpoledni v pátek 21. února zúčastnili přírodovědné přednášky. Tu si pro ně připravily žákyně 7. A, Markéta Černá a Adriana Rakowská, obě zkušené chovatelky chameleonů. S průběhem přednášky jim pomáhali jejich spolužáci Marek Witas a Ladislav Szewieczek. Přednáška byla součástí celoročního projektu „Co se děje v přírodě“, který seznamuje žáky školní družiny se zajímavostmi ze světa zvířat.

Na posluchačích bylo vidět, že je téma nadmíru zaujalo. Kromě zajímavé prezentace si prohlédli potravu chameleonů i jejich svlečenou kůži, zhlédli vlastní fotografie přednášejících i poutavá videa jejich chovanců. Své získané vědomosti si ověřili v závěrečném kvízu. Za správné odpovědi si odnesli omalovánku a mohli si i vyzkoušet, jak to křupe, když si chameleon pochutnává na cvrčcích. Místo cvrčků však testovali zvuky na chipsech.

V závěru přednášky nebraly dotazy na přednášející konce. Zvídavé účastníky například zajímalo, jestli vydávají chameleoni zvuky, jestli se jim musí čistit zuby, jak se pozná pohlaví, zda používají svůj dlouhý jazyk k soubojům…

Organizátoři přednášky si svou novou roli také užili. Zaujmout pozici učitele a předávat své vědomosti mladším spolužákům pro ně bylo náročným úkolem, který skvěle zvládli. Za jejich snahu a investovaný  volný čas je jeden z posluchačů v závěru ocenil pozitivní zpětnou vazbou: „Já bych tu chtěl být až do konce jarních prázdnin a poslouchat o chameleonech“.

Mgr. Magda Luzarová

https://zshnojnik.rajce.idnes.cz/Chameleoni/