Vyhodnocení sběrového týdne

Vyhodnocení sběrového týdne

V prvním listopadovém týdnu se uskutečnil sběrový týden a s ním několik sběrových soutěží.

Do „Podzimní soutěže ve sběru baterií“, která byla vyhlášena v rámci projektu Recyklohraní, se zapojilo 23 žáků. Společnými silami předali k další recyklaci přes 110 kg vybitých baterií. Nejvíce baterek, 33, 5 kg, přinesla za pomocí rodičů Simona Konečná (6. A) a tím obsadila první místo. Na druhé příčce se umístil Aleš Bulawa (8. A) s 28 kg baterií a přes 12 kg baterií stačilo Kamile Pavlicové (9. A) na třetí místo.

V soutěži „Věnuj mobil a pojeď do ZOO“ se letos vybralo 140 vysloužilých mobilních telefonů. S obrovským náskokem v ní zvítězili žáci 3 třídy, kteří společně nasbírali 113 mobilů. Za jejich aktivitu získávají zdarma vstup do Zoologické zahrady.

Soutěž s panem Popelou“ ve sběru papíru sběrovým týdnem neskončila. Její vyhodnocení proběhne až na konci školního roku. Už teď víme, že žhavými adepty na vítěze jsou:

Lukáš Hrobař (7. B) s 364, 5 kg papíru,

Lucie Swierczková (7. C) s 210, 5 kg papíru,

Viktorie Pezdová (7. B) s 106, 8 kg papíru.

Na naší škole mohou žáci odevzdávat celoročně nejen baterie, papír, ale i drobný elektroodpad. V jeho sběru jsme letos nesoutěžili. Přesto se v domácnostech 10 našich žáků našlo 39 ks vysloužilých spotřebičů, které putovaly k další recyklaci. Nejvíce elektrospotřebičů (13 kusů) nasbírala Lucie Foldynová (8. A).

Všem zapojeným žákům a  jejich rodinným příslušníkům děkujeme za podporu v soutěžích
a za pomoc při ochraně životního prostředí.

Mgr. Magda Luzarová a školní ekotým