Žáci šesté třídy zachraňovali planetu

Žáci šesté třídy zachraňovali planetu

V poslední školní den kalendářního roku 2020 se žáci 6. B a 6. C proměnili ve válečníky, kteří měli za úkol odvrátit katastrofu. Prostřednictvím interaktivního vzdělávací hry o významu vody pro člověka a planetu s názvem „Strom života“ se přenesli do světa bojujícího o přežití kvůli vyčerpání zdrojů pitné vody. Úkolem našich žáků bylo porazit zlého ducha, vyčistit vodu a pomocí všemocného šamana zachránit Strom života. Věrohodnosti napínavého příběhu napomáhaly četné rekvizity, kostýmy a tajuplná hudba.

Hru, během níž žáci získali řadu informací o významu a vlastnostech vody připravili zkušení tvůrci interaktivních vzdělávacích programů za finanční podpory společnosti Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava.

K tomu, aby vše dobře dopadlo a planeta byla zachráněna, bylo potřeba spolupráce, asertivity a odvahy. Žáci během zhruba tříhodinového programu provedli řadu atraktivních pokusů, zažili napětí a pochopili, že jen společnými silami mohou dosáhnout požadovaného cíle.

Záchrana planety byla nezvyklým a zajímavým zakončením kalendářního roku a poskytla našim žákům nevšední zážitek.

Magda Luzarová

Podobné aktuality

Provoz školy od 10. května

Provoz školy od 10. května

Vážení rodiče, milí žáci, konečně jsme se dočkali alespoň částečného návratu žáků do škol. Od 10. května 2021 je umožněna na základních školách...

Publikováno