Žáci šesté třídy zachraňovali planetu

Žáci šesté třídy zachraňovali planetu

V poslední školní den kalendářního roku 2020 se žáci 6. B a 6. C proměnili ve válečníky, kteří měli za úkol odvrátit katastrofu. Prostřednictvím interaktivního vzdělávací hry o významu vody pro člověka a planetu s názvem „Strom života“ se přenesli do světa bojujícího o přežití kvůli vyčerpání zdrojů pitné vody. Úkolem našich žáků bylo porazit zlého ducha, vyčistit vodu a pomocí všemocného šamana zachránit Strom života. Věrohodnosti napínavého příběhu napomáhaly četné rekvizity, kostýmy a tajuplná hudba.

Hru, během níž žáci získali řadu informací o významu a vlastnostech vody připravili zkušení tvůrci interaktivních vzdělávacích programů za finanční podpory společnosti Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava.

K tomu, aby vše dobře dopadlo a planeta byla zachráněna, bylo potřeba spolupráce, asertivity a odvahy. Žáci během zhruba tříhodinového programu provedli řadu atraktivních pokusů, zažili napětí a pochopili, že jen společnými silami mohou dosáhnout požadovaného cíle.

Záchrana planety byla nezvyklým a zajímavým zakončením kalendářního roku a poskytla našim žákům nevšední zážitek.

Magda Luzarová

Podobné aktuality

Jarní prázdniny 2021

Jarní prázdniny 2021

Milí žáci, od pondělí 1. 3. 2021 začínají očekáváné jarní prázdniny, na které se jistě všichni těšíte. I když stále nemůžete trávit svůj volný čas...

Publikováno
Provoz školy od 15. 2. 2021

Provoz školy od 15. 2. 2021

Vláda ČR vyhlásila na období od 15. února 2021 do 28. února 2021 nouzový stav. Provoz škol a školských zařízení zůstává od pondělí 15. února 2021...

Publikováno