Vynikající úspěch našich žáků s časopisem (Zá)školáček

Vynikající úspěch našich žáků s časopisem (Zá)školáček

Dne 17. 5. 2017 se v Městské knihovně Třinec konalo vyhlášení výsledků krajského kola 11. ročníku soutěže školních časopisů a novin Školní časopis roku. Jeho součástí bylo setkání redakcí školních časopisů z Moravskoslezského kraje a řada workshopů, jichž se členové redakcí mohli zúčastnit.

Redakci (Zá)školáčka reprezentovaly Michaela Fornalová, 7. A, Silvie Konečná, 7. A, Emma Sušovská, 7. B a Natálie Kozlová, 9. B. Žákyně se zúčastnily zajímavých pracovních dílen. Na dílně Základy grafiky snadno a rychle se seznámily s tím, jak využít zdarma dostupný editor Canva, a vytvořily poutavý plakát. Dílna (VIDEO)REKLAMA byla vhledem do kuchyně tvůrců reklam, také zde proběhla diskuse o tom, jaké jsou principy reklamní strategie. Ve workshopu Vyzkoušej si roli tiskového mluvčího na vlastní „kůži“ účastnice zjistily, jaké to je vystupovat před kamerou jako tiskový mluvčí. A také se seznámily s fenoménem rolových her, když navštívily část workshopu LARP aneb hraju, tedy jsem! Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže školních časopisů následovalo po skončení workshopů.

Redakce (Zá)školáčka získala dvě ocenění. Našemu časopisu bylo uděleno 1. místo za grafiku v kategorii I. a II. stupeň a 3. místo v kategorii žáci I. a II. stupně.  Současně jsme získali roční licenci aplikace School Press Club – tvorba školního časopisu, se kterou se jistě naučíme pracovat a budeme ji tak moci využívat k práci na našem časopise.

Krajským kolem pro nás soutěž nekončí. Náš časopis (Zá)školáček budeme moci představit v celostátním kole soutěže Školní časopis roku, které se koná v listopadu 2017 v Brně.

PhDr. Eva Fojtíková