Dne 12. října se konalo krajské finále branného závodu Wolfram. Akce je organizována Armádou České republiky – krajským velitelstvím Ostrava. Závod je pojmenován a inspirován největším parašutistickým výsadkem 2. světové války, který proběhl na území nacisty okupovaného Protektorátu Čechy a Morava. V oblasti Nytrové na Morávce byli nasazeni českoslovenští vojáci, aby zde plnili bojové úkoly proti nacistickému režimu.

Naše škola po vítězství v oblastním kole, které se konalo v květnu letošního roku, postoupila spolu s dalšími 27 školami ze všech okresů Moravskoslezského kraje do krajského finále, které se konalo ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá – výcvikové středisko přehrada Barnov. Za krásného počasí soutěžilo naše čtyřčlenné družstvo v rozličných disciplínách, např. jízda na raftu, bojová dráha, střelba ze vzduchové pušky, vědomostní test na téma Ostravská operace, první pomoc, tahání čtyř tunového vozidla, běh v terénu a další. V těžké konkurenci 27 škol náš tým, ve složení  Aneta Misiarzová, Ema Vavříčková, Jakub Granieczny a Vítek Červenka, obsadil pěkné 9. místo.

Děkujeme všem žákům za skvělou reprezentaci školy, jsme přesvědčeni, že se do této soutěže opět přihlásíme a budeme bojovat o nejvyšší příčky.

Mgr. Jiří Šmahlík

 

Reportáž České televize v pořadu Události v regionech (začátek příspěvku v 19:15) – ZDE