V pátek 8. 12. 2023 se na naší škole konal již tradiční „Den otevřených dveří“ a „Vánoční jarmark“.  V průběhu dopoledne si mohli „budoucí žáci“ spolu se svými učiteli, popř. rodiči prohlédnout školu a na připravených stanovištích zjistit, co naše škola nabízí.

V přízemí školy v učebně fyziky se naučili, jak si vyrobit domácí zmrzlinu bez použití moderní technologie. V učebně chemie poznávali přírodniny prostřednictvím smyslů (zrak, čich, sluch, hmat). Největším lákadlem byl však školní chov plšíků afrických.

Na stanovišti Matematika hrou se žáci zábavnou formou věnovali matematickým úkolům. Řešili tangramy, číselné diagramy, obrázkové rovnice, skládali Ubongo, luštili tajenku a zjišťovali, kolik váží zvířata.

V počítačové učebně na žáky čekala Angličtina s úsměvem, kde se seznámili s online verzí učebnice a zkusili si online nástroje, které využíváme ve výuce AJ. Vyzkoušeli různé hry, kterými je oživena běžná výuka angličtiny.

V učebně pracovních činností, měl své místo Kreativní svět pro všechny. Dívky si zhotovily vánoční přání z připravených komponentů a chlapci se zapotili při řezání dřeva a zatloukání hřebíků. V kuchyňce naši hosté doplnili síly u „Zlaté vařečky“, kde na ně čekalo pohoštění v podobě cukroví, sladkých i slaných dobrot. Pro děti byly připraveny také soutěže v podobě poznávání koření a kuchyňského náčiní.

V knihovně se návštěvníci dozvěděli, jakým způsobem u nás pracujeme ve čtenářských dílnách. Děti si zkusily vyhledávat knihy podle témat, hlavních hrdinů či jiných znaků. Vyzkoušely si také kreativitu při tvorbě rýmů nebo reklamních sloganů.

IT GEEK POINT bylo stanoviště pro pravé IT nadšence. Tady si děti mohly vyzkoušet programování robotů, modelování pro 3D tisk a základní konfiguraci WiFi routerů. Dále byla k vidění síťová technika, různé druhy počítačového hardwaru a činnost 3D tiskáren.

Odpoledne se škola proměnila ve vánoční městečko s tržištěm. Nechybělo cukroví, slané pochutiny či vánoční punč, který v mrazivý podvečer zahřál příchozí návštěvníky. Každá třída prodávala sladké pochutiny, vlastnoručně vyrobené ozdoby, svícny nebo jiné praktické dárky.

Poděkování patří dětem a učitelům za vytvoření krásné předvánoční atmosféry, ale také rodičům za velkou podporu a všem, kteří nás podpořili svou účastí.