V pátek 15. září 2023 vyměnilo sedm žákyň osmé třídy učebnice, sešity a psací potřeby za rajčata, cibuli, slunečnice a další výpěstky místních zahrádkářů. Podílely se totiž na přípravách hnojnického Plackobraní, které probíhalo již tradičně v prostorách ZO Českého zahrádkářského svazu.

Stejně jako v minulých dvou letech bylo jejich úkolem připravit aranžmá z plodin a květin, které vyrostly na místních zahrádkách. Pod vedením paní učitelky Magdy Luzarové aranžovaly okrasné květinové koše, misky se zeleninou i ozdobné vázy.

V průběhu sobotního odpoledne si prohlídkou jejich práce mohli návštěvníci zpříjemnit gurmánský zážitek a mohli také přispět na činnost mladých floristek. V tomto školním roce je totiž čeká náročná příprava, aby obstály v řadě soutěží organizovaných ČZS. Tou nejbližší bude Mezinárodní soutěž dětí v zahradnických dovednostech, která proběhne v pátek 22. září 2023. O 14 dní později bude moravskoslezské zahrádkáře v celostátním kole Floristické soutěže reprezentovat Klárka Kutajová, absolventka naší školy.

Přejme jim, ať se jim i nadále daří a jejich výtvory i nadále sklízejí obdiv.

Mgr. Magda Luzarová