V týdnu od 20. – 24. 2. se naši žáci zúčastnili lyžařského kurzu ve skiareálu Gruň v Beskydech na Starých Hamrech. Počasí moc nepřálo, protože před odjezdem byla velká obleva a sníh pod proudy deště doslova mizel před očima. Počet dětí byl rekordní a horská chata, Dům Sv. Josefa, doslova praskala ve švech. Po příjezdu na hory žáky čekala procházka na ubytování, kde se najedli, převlékli do lyžařského, a už odpoledne vyrazili na sjezdovky. Pro absolutní začátečníky byla připravena malá modrá sjezdovka, kde se učili lyžovat. Ti zkušenější lyžaři se zdokonalovali a prováděli cvičení na velké červené sjezdovce. Večer po výcviku se žáci dozvěděli mnoho nových věcí na pravidelných přednáškách. Například o chování na sjezdovce, o první pomoci, o pohybu v horách, výzbroji a výstroji lyžaře a o lyžařských disciplínách. Po přednáškách následovala večeře a zábavný program, který si vybraní žáci připravili pro své spolužáky.

Druhý den se lyžovalo a trénovalo na sjezdovkách celý den. Všichni se rychle zlepšovali a i ti šikovní začátečníci se odvážili na velkou sjezdovku. Ve středu se dopoledne trénovalo na čtvrteční velkolepé závody ve slalomu. Odpoledne na žáky čekaly závody v biatlonu. Až na 2 výjimky stáli všichni na běžkách úplně poprvé. Někteří bojovali s běžkami, jiní s gravitací a záchvaty smíchu. Na trati je čekala také střelnice, kdy zacházení se zbraní a střelbu znali již z 6. ročníku z adaptačního kurzu. Ve čtvrtek nastal nejdůležitější den a to závody ve slalomu. Učitelé postavili trať ze závodních tyčí tak, aby ji zvládli i jezdci na snowboardu. Žáci závody velmi prožívali a bojovali doslova o život a setiny sekund. Odpoledne se porotě na svahu představily karnevalové masky, které si žáci připravili, a některé byly velmi hezké. V pátek ráno, kromě úklidu a balení, bylo slavnostní vyhlášení všech soutěží. O čuníka kurzu, skokana kurzu, největší pomocníky, snowboardisty, slalomáře, biatlonisty a nejlepší masky.

I když byl lyžařský kurz velmi fyzicky náročný, hlavně pro ty, co nikdy nelyžovali, tak se dětem velmi líbil. Mají spoustu nových zážitků, upevnila se a vznikla nová přátelství.