V úterý 20. června jsme se rozhodli uspořádat pro naše čtvrťáky a páťáky školní výlet na Střední Moravu. Hlavními turistickými cíli byl Hrad Bouzov a Javoříčské jeskyně. Tato historicko – přírodovědná exkurze byla zaměřena na poznání Olomouckého kraje s důrazem na dějiny a přírodní zajímavosti. Pro historickou část exkurze jsme zvolili návštěvu gotického Hradu Bouzov, který nás všechny okouzlil svou impozantností. Průvodkyně nás provedla zpřístupněnými prostory, ukázala nám dobové sbírky a nábytek a děti měly možnost vidět, jak vypadají předměty minulých století.

Po velmi zajímavém prohlídkovém okruhu hradu, jme se vydali do nedalekých Javoříčských jeskyní. Na ty jsme museli si museli vyšlápnout do asi 520 m.n.m. vysoce položeného místa. V den našeho výletu bylo opravdu horké počasí, a proto nám všem návštěva chladných jeskyní přišla více než vhod.

Čtvrťáci a páťáci poznávali, objevovali nová místa, zažívali nová dobrodružství, získávali nové informace, ale především si náležitě užili den plný pohody, sluníčka, dobré nálady, nových zážitků, smíchu a tradičních památečních suvenýrů.

Mgr. Petra Protznerová