V průběhu letošního podzimu se žáci naší školy zapojili hned do tří fotografických soutěží, jejichž vyhodnocení proběhlo v minulých dnech. Tou první byla místecká soutěž fotoklubu ArtCollegium určená pro mladé autory do 25. let, která přitáhla pozornost fotografů ze širokého okolí. Naši školu zde reprezentovaly fotografie Sofie Serafinové (8. C) a Niny Rakowské (9. A). Jejich snímky společně s pracemi ostatních skvělých mladých fotografů mohou obdivovat návštěvníci Městské knihovny v Místku až do 5. prosince.

Druhou soutěž organizovalo Středisko volného času v Ostravě, které se v letošním ročníku zaměřilo na „Architekturu a geometrii kolem nás“. Vyhlášení výsledků krajské soutěže doplněné o řadu zajímavých kreativních workshopů proběhlo 14. listopadu. Z celkem šesti našich účastnic se hned čtyři probojovaly na stupně vítězů. Jejich snímky oslovily porotu nejen kvalitou, ale i originálním vyjádřením tématu. V kategorii 1. stupně obsadila 3. místo fotografie místního kostela pořízená Ninou Kolek (5. B). Žákyně 9. B svými snímky zcela ovládly svou kategorii a nedaly konkurenci žádnou šanci. Se snímkem kruhové chodby s názvem „Koridor“ zvítězila Ema Vavříčková. Vítězná fotografie navíc postoupila do celostátního kola, které bude vyhodnoceno 29. listopadu 2023. Druhé místo patřilo fotografii „Mezi rovnoběžkami“, na které Karolína Cieslarová zachytila stožáry a dráty vysokého napětí. Třetí příčku obsadila Aneta Misiarzová se snímkem krabiček čaje „Tea Minecraft“.

Třetí podzimní fotografickou událostí byla vernisáž fotosoutěže „Nejkrásnější strom v přírodě“. Organizovala ji obec Velehrad společně s tamním turistickým centrem a poskytla umělcům z celé republiky možnost ukázat svůj jedinečný pohled na okolní přírodu. Soutěžící fotografové se sešli 16. listopadu u příležitosti vyhlášení výsledků. V kategorii mladších žáků obsadila 2. místo fotografie jabloně z hnojnického sadu, kterou pořídila Nina Kolek (5. B). Mezi pracemi starších žáků byla nejlepší fotografie Sofie Serafinové (8. C) zachycující tmavou siluetu stromu na večerní obloze. Podobnou tematiku měl i snímek Elišky Marunič (7. C), který obsadil 2. příčku. Všem našim reprezentantkám děkujeme a přejeme jim dobré světlo a hodně štěstí při pořizování dalších fotografií.