V rámci Evropského dne jazyků naše škola, kromě projektového dne, uspořádala v úterý 27. září 2022 jednodenní exkurzi do hlavního města Rakouska. Žáci si ráno přivstali, aby si celodenní výlet v malebné Vídni náležitě užili. Pro velký zájem žáků byly vypraveny 2 autobusy.

Vypravili jsme se v časných ranních hodinách, abychom stihli celý bohatý program, který   byl  připraven pro všechny účastníky. I přes nepříznivou předpověď meteorologů nám počasí  naštěstí přálo a dešťovou hodinku jsme strávili prohlídkou zajímavého  a inspirativního Domu moří a  Domu hudby.   V 11 patrech tohoto neobvyklého domu (Dům moří)  jedna skupina objevovala nejen podmořský svět ukrytý v akváriích, ale také tropickou část se zajímavými živočichy. Druhá skupina žáků zvolila pro návštěvu Dům hudby. Ve 4 podlažích se žáci dostali do fenomenálního světa tónů a zvuků, hudbu nejen slyšeli a viděli, ale i sami vytvářeli. Ve Vídni si dále  všichni prohlédli historické centrum, s průvodcem poznali pamětihodnosti jako jsou Hofburg a chrám sv. Štěpána, prošli se po nejdelší ulici v Rakousku „Mariahilfer Strasse“, která představuje ráj pro všechny nakupování chtivé. Naše děti si právě zde  při nakupování či v kavárničce při ochutnávání pravého vídeňského dortu odzkoušely své dosavadní znalosti cizího jazyka.

Konec exkurze byl nasměrován adrenalinově do největšího zábavního parku Prátru, kde si žáci mohli vybrat z 250 atrakcí všeho druhu a zažít nevšední zážitky. Rozzářené dětské oči byly důkazem toho, že si exkurzi a hlavně její závěr všichni náležitě užili.

Věříme, že si všichni přišli na své a těšíme se na další výlety do cizích destinací.

Mgr. Andrea Hovjacká