Dne 6. listopadu 2023 se vybraní žáci naší školy vydali na zoologickou soutěž věnovanou evropským šelmám, která se konala v Zoo Ostrava.

Soutěž byla určena žákům 6. až 9. tříd základní školy a odpovídajícím ročníkům gymnázií. Družstva byla rozdělena do dvou kategorií (I. kategorie pro žáky 6. a 7. ročníků, II. kategorie pro žáky 8. a 9. ročníků). Žáci předem obdrželi výčet odborné literatury, která měla být vodítkem pro přípravu na soutěž.

Pro 20 účastníků z každé přihlášené školy byl vstup do Zoo zdarma. Vyrazili jsme ráno společně z vlakového nádraží v Hnojníku. Po příjezdu jsme měli necelou hodinu na prohlídku zahrady. V 10 hodin na žáky již čekala soutěž, kdy se snažili společnými silami vyřešit test zaměřený na evropské šelmy. Po skončení soutěže jsme pokračovali v prohlídce Zoo, kterou jsme si všichni moc užili. Celá akce byla nejen poučná, ale i zábavná. Nabízela žákům možnost rozšířit své znalosti o evropských šelmách a strávit zde příjemný den. Po skončení programu jsme se vydali vlakem zpět do svých domovů, obohaceni novými dojmy a zážitky.

Tomáš Berka, vedoucí akce