Ve dnech 1. – 2. 6. 2023 se žáci 9. B zúčastnili exkurze do Prahy. Naším cílem bylo poznat jedno z nejkrásnějších měst Evropy a seznámit se s jeho historií a památkami. Po výjezdu lanovkou na Petřín jsme zdolali Petřínskou rozhlednu a jelikož se v tento den slavil Děn dětí, za odměnu se žáci mohli povozit na kolotoči. Poté naše kroky směřovaly k Pražskému hradu, kde jsme navštívili obdivuhodný Chrám sv. Víta, Vladislavský sál, prostory vedoucí ke 2. pražské defenestraci, Zlatou uličku a věž Daliborku. Přes Karlův most jsme se přesunuli na Staroměstské náměstí s nádherným orlojem. Po návštěvě Zrcadlového bludiště v Hamleys a následném rozchodu na Václavském náměstí vedly naše kroky na Vyšehrad a Slavín, kde jsme postáli u hrobů významných osobností českého národa.

Následující den nás čekala prohlídka pravoslavného chrámu Cyrila a Metoděje a jeho krypty, kde prožívali poslední okamžiky svého života a skonali jedni z největších hrdinů našich dějin. Po prozkoumání Židovského města jsme se vydali do jedné z nejkrásnějších divadelních budov Evropy – Stavovského divadla, kterým nás provedla zanícená paní průvodkyně.

Návštěva Prahy nadmíru splnila očekávání, které jsme od našeho posledního školního výletu měli a pevně věřím, že na něj všichni budeme i po letech rádi vzpomínat.

Mgr. Lenka Plachtová