To že má naše škola hodně šikovných fotografů, kteří své mobilní telefony používají i k zachycení krás přírody, se potvrdilo dalším úspěchem.

Tentokrát se jednalo o umístění 3 našich žáků v celostátní fotografické soutěži vyhlášené obcí a ZŠ Velehrad ve spolupráci s ČZS.

Do soutěže byly odeslány fotografie 6 žáků: Niny Kolek (4. B), Vlastimila Švece, Jakuba Vavříka (5. třída), Markéty Kukuczové, Anny Gillové a Anežky Przeczkové (9. C). Všechny splňovaly téma letošního ročníku soutěže a zachycovaly světlo a stín v přírodě. Zatímco žákyně druhého stupně pořizovaly fotografie samostatně, tak mladší žáci své snímky fotili při letních a podzimních vycházkách školní družiny v rámci projektu „Co se děje v přírodě“.

Na slavnostní vernisáži výstavy všech soutěžních fotografií, která proběhla v Turistickém centru na Velehradu 4. 11. 2022, byly vyhlášeny ty nejlepší snímky. Hodnotící komise posuzovala celkem 132 fotografií zaslaných z různých částí republiky: Prahy, Kroměříže, Uherského Hradiště, Valašských Klobouků, Slavičína a dalších 12 míst. Vzhledem ke kvalitě soutěžních snímků nebylo pochyb o tom, že práce poroty byla velmi obtížná.

1. místo v kategorii žáků 1. stupně ZŠ obsadil Jakub Vavřík se svou fotografií odrazu stromů na vodní hladině. Fotografie stínu mysliveckého posedu pořízená Anežkou Przeczkovou získala 1. místo v kategorii žáků 2. stupně3. příčka ve stejné kategorii patřila Markétě Kukuczové a její fotografii zapadajícího slunce za odkvetlým vratičem. Všechny soutěžní snímky budou na Velehradě vystaveny do 20. listopadu 2022.

Všem úspěšným fotografům blahopřejeme k úspěchu a přejeme dobré světlo při dalších fotografických výpravách do přírody.

Mgr. Magda Luzarová