V pondělí 23. 10. 2023 si děti ze školní družiny a školního klubu užily první společnou akci v tomto školním roce. Jak už název napovídá, pouštěli jsme lodičky. Děti měly za úkol vyrobit si lodičku z jakéhokoliv materiálu. Sešly se nám neuvěřitelné originály, které byly do detailu vyšperkované. Děti se společně s úžasnými rodiči nebáli využít přírodní materiál jako – dřevo, kůru, klacíky, ale také ruličky od toaletního papíru, polystyrén, houbičky, plata od vajec a spoustu dalšího.

Akce se zúčastnilo 85 žáků, se kterými jsme se vydali v dlouhém průvodu k řece Stonávce. Následovalo testování odolnosti všech lodiček a soutěž o nejrychlejší lodičku. Můžeme s velkým potěšením oznámit, že všechny lodě zdárně plavbu zvládly a dopluly do cíle. Na samotný závěr paní zástupkyně Irena Hencová, která se akce také účastnila, vyhlásila celkem 12 nejoriginálnějších lodiček, za které děti získaly odměnu. Protože byl výběr skutečně velmi náročný, nakonec dostal přece jen sladkou odměnu každý. Celá akce se náramně povedla a i počasí nám přálo.

Děkujeme také paní Plucnarové, která celou akci nafotila a můžeme vám tak nabídnou velkou galerii fotografií: https://www.rajce.idnes.cz/katkamalo/album/podzimni-plavba

Kateřina Malo, DiS.